14 Eylül 2017

Yunanca Tercüme

Türkiye’nin En Yetkin Yunanca Tercüme Bürosu

Yunanca Tercümanımız Noter Yeminli ve Adli Bilirkişidir.  Bursa ve çevre illerde Tekdir.

Ofisimizde Tam Zamanlı Olarak Çalışmaktadır. 

 

Tarih boyunca en fazla etkileşim içerisinde olduğumuz ülkelerden biri Yunanistan. Hem sınır komşularımızdan biri olması hem de Avrupa’ya açılan kapılardan biri olması Yunanistan ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin sürekli gündemde kalmasına da neden oluyor. Hal böyle olunca ülkemiz açısından da Yunanistan’ın kullandığı ana dili Yunanca daha bir önemli hale geliyor. Zira bu noktada ülkemiz tercüme sektöründe de Yunanca tercüme hizmetlerinin büyük öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik yavru vatan olarak adlandırılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin komşusu Kıbrıs Rum kesiminde de ana dil olarak Yunancanın tercih edilmiş olması bu alanda yapılan tercümenin önemini iki kat daha fazla arttırıyor.

Yunanca Tercüme Hizmetleri

Dünya üzerinde 13 milyondan fazla insan tarafından konuşulan Yunanca Yunanistan’ın resmi dilidir. Tarih boyunca kullanılmış ve günümüzde 4 farklı lehçe ile konuşulmaktadır.

Antik Yunan’da edebiyat felsefe oldukça önemli bir yere sahipti. Özellikle demokrasi üzerine yazıya aktarılan düşünceler günümüz siyasi yapısının oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Uludağ Tercüme Bürosu olarak anadili Yunanca olan tercümanlar ile çalışmaktayız. Türkçe Yunanca, İngilizce Yunanca, kombinasyon için bizden teklif alabilirsiniz. Türkiye Genelinde, Ofisinde Tam Zamanlı Yunanca Adli Bilirkişi Noter Yeminli Tercüman Bulunduran Tek Tercüme Bürosuyuz.

Yunanistan’da Geçerli Noter Yeminli Tercümeler

Başka ülkelerde yapacağınız göçmenlik başvuruları, üniversite kayıtları ya da sadece vize ve pasaport işlemleri için sizlerden birçok belge istenecektir. Bu belgelerin geçerliliğini kanıtlamak için noter yemini ya da apostil mührü gibi işlemler gerçekleştiriyoruz.

Noter yeminli tercümelerde hız oldukça önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede onay işlemlerini gerçekleştirip istediğiniz şekilde belgerinizi teslim alabilirisiniz.

Noter Yeminli Tercüme Örnekleri
  • Vize pasaport
  • Kaza tutanakları
  • Sağlık raporları
  • Ehliyetler ruhsatlar
  • Öğrenci belgeleri, transkriptler, diplomalar
  • Ve tüm belgeler için noter onayı yapabilmekteyiz

 

Yunanca Sözlü Tercümeler İçin Bize Ulaşabilirsiniz

Uluslararası sempozyumlar, eğitim seminerleri, fuarlar ve tüm organizasyonlar için Yunanca sözlü tercüme hizmeti veriyoruz. Organizasyonlara kendi kaliteli ekipmanlarımızla katılıyor ve en deneyimli tercümanları görevlendiriyoruz.

Simultane ve ardıl tüm tercüme türlerinde uygun fiyatlı hizmet için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Sektör Uzmanlıkları Bizim İçin Önemlidir

En kaliteli tercümelere ulaşmak için sektör uzmanlıkları bulunan tercümanlar ile çalışıyoruz. Örneğin enerji sektöründe çalışmış tercümanlar terminolojiye hakim olduğundan enerji sektörü için gelen projelerde çalışmaktadır.

Gelişmiş Yunan ekonomisindeki tüm sektörler için bize ulaşabilirsiniz. Taşımacılık, gıda, e-ticaret, turizm gibi geniş yelpazede hizmet sunuyoruz